ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11543709
*
nr 1154 3709
Spegel
förgylld, rokokostil, 120x53
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 18:57:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/1 23:31:54
1
100 kr
7/1 17:52:49
2
150 kr
8/1 14:23:15
3
600 kr
8/1 14:28:12
2
250 kr
8/1 14:28:12
3
300 kr (Budbetjänt)
8/1 15:00:59
4
450 kr
8/1 15:00:59
3
500 kr (Budbetjänt)
8/1 15:37:09
4
600 kr
8/1 15:37:09
3
600 kr (Budbetjänt)
8/1 18:52:39
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1154 3709
Spegel
förgylld, rokokostil, 120x53
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/1 23:31:54 | 1 | 100 kr |
7/1 17:52:49 | 2 | 150 kr |
8/1 14:23:15 | 3 | 600 kr |
8/1 14:28:12 | 2 | 250 kr |
8/1 14:28:12 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/1 15:00:59 | 4 | 450 kr |
8/1 15:00:59 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/1 15:37:09 | 4 | 600 kr |
8/1 15:37:09 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
8/1 18:52:39 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02